(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw F 800 GS (Nr 3787912)

Marka i model:

Bmw F 800 GS

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 617.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Eibar

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.