bmw F 800 R (Nr 5904705)

bmw F 800 R

Marka i model:

btw F 800 R

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Benalmádena

30 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Malezja, Selangor, Sepang

1 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.