BMW F 850 Adventure (Nr 7536089)

Waga
Sztuk
BMW F 850 Adventure
Długość
230 cm
230 kg
1
Łączna waga:
230 kg
Dystans
3227 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 16 sie 2021 do 24 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

25 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.