BMW F650 GS (Nr 5612139)

Marka i model:

BMW F650 GS

Waga w kg (łączna):

199

Budżet zlecenia [€]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5367.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Od 1 sie 2020 do 31 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.