BMW F650GS (Nr 6203295)

BMW F650GS

Marka i model:

BMW F650GS

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1940.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Talavera De La Reina

13 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Griesheim

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.