BMW F650GS (Nr 6873901)

BMW F650GS
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 12 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Ciudad Autónoma De Buenos Aires, Buenos Aires

Od 19 lip 2021 do 23 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.