(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW F650GS (Nr 7239508)

BMW F650GS
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
441 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 18 sty 2021 do 20 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 18 sty 2021 do 22 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.