(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F650GS (Nr 7475043)

Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
4336 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Diego

Od 1 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Tulum

Od 8 kwi 2021 do 6 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.