(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F650GS (Nr 7536558)

BMW F650GS
Waga
Sztuk
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
175 kg
Dystans
2284 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Pembrokeshire, Pembroke Dock

Od 15 mar 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Od 15 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.