(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F800 GS (Nr 5963454)

BMW F800 GS

Marka i model:

BMW F800 GS

Waga w kg (łączna):

270

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1062.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Andora, Andorra, Andorra La Vella

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.