BMW F800 S (Nr 7070198)

BMW F800 S
Waga
Sztuk
BMW F800 S
Długość
208 cm
182 kg
1
Łączna waga:
182 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Sta. Fe, Rosario

14 lut 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.