BMW F800 S (Nr 7070198)

BMW F800 S
Waga
Sztuk
BMW F800 S
Długość
208 cm
182 kg
1
Łączna waga:
182 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Sta. Fe, Rosario

14 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.