BMW F800 ST (Nr 6670832)

BMW F800 ST
Waga Sztuk:
BMW F800 ST
Długość
220 cm
187 kg
1
Łączna waga: 187 kg
Dystans 1578 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Essex, Brentwood

Od 23 lis 2020 do 28 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalonia, Tarragona

Od 12 gru 2020 do 19 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.