(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-02 10:02

BMW f800gs

(Nr 1824324)
BMW f800gs

Marka i model:

BMW f800gs

Waga w kg:

250.00

Dystans: 3336.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 5 cze 2017 do 12 cze 2017

Adres i termin dostawy

București, Rumunia

Od 13 cze 2017 do 14 cze 2017