(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F800GS (Nr 4920374)

BMW F800GS

Marka i model:

F800 GS

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 3539.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Markt Piesting, Wiener Neustadt - Land, Niederösterreich, Österreich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

3 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.