(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW F800GS (Nr 5155102)

BMW F800GS

Marka i model:

BMW F800GS

Waga w kg (łączna):

280

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 11685.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.