BMW F800GS (Nr 6021994)

BMW F800GS

Marka i model:

BMW F800GS

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2080.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

10 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.