Bmw f850gs (Nr 7935652)

Bmw f850gs
Waga
Sztuk
Bmw f850gs
Długość
850 cm
240 kg
1
Łączna waga:
240 kg
Dystans
2584 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 cze 2022 do 16 cze 2022

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.