bmw g 650 gs (Nr 6363799)

bmw g 650 gs

Marka i model:

bmw g 650 gs

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Wladiwostok

2 gru 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

6 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.