bmw g 650gs (Nr 6146769)

bmw g 650gs

Marka i model:

bmw g650gs

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1661.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 1 lip 2020 do 2 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 4 lip 2020 do 6 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.