BMW GS (Nr 5679975)

Marka i model:

BMW f800

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

10

Dystans: 1623.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 1 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Shkodër, Szkodra

Od 5 wrz 2020 do 6 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.