BMW GS (Nr 6429435)

Marka i model:

BMW GS 1200 und F 650

Waga w kg (łączna):

480

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 965.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Vilbel

25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Saint-Laurent-Du-Verdon

30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.