(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw gs 1200 (Nr 5285910)

bmw gs 1200

Marka i model:

bmw gs 1200

Waga w kg (łączna):

440

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1020.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Thurgau, Steckborn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bośnia I Hercegowina, Republika Srpska, Banja Luka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.