BMW GS 1200 ADV (Nr 5523631)

BMW GS 1200 ADV

Marka i model:

BMW GS 1200 ADV

Waga w kg (łączna):

320

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2283.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Wiesentheid

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.