(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

bmw gs 800 (Nr 4720472)

bmw gs 800

Marka i model:

bmw

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2299.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας Και Ιονίου, Πάτρα

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.