(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw gs 800 (Nr 5615807)

bmw gs 800

Marka i model:

bmw gs 800

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

5

Dystans: 2436.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Korczyna

15 lip 2020

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

31 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.