(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GTL (Nr 5593967)

BMW GTL

Marka i model:

BMW 1600

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Prefektura Chiba, Narita

10 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Rome

15 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.