(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW i3 (Nr 5257846)

BMW i3

Marka i model:

BMW i3

Waga w kg (łączna):

1315

Budżet zlecenia [€]:

55000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1311.00 km

Adres i termin nadania

Albania, Bashkia Elbasan, Elbasan

Od 3 lis 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 3 lis 2019 do 17 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.