(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-02 09:40

BMW K 1600 GTL (Nr 2910072)

BMW K 1600 GTL

Marka i model:

1 szt. BMW K 1600 GTL

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Dystans: 2553.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 1 sie 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Włochy, Sicilia, Ragusa

Od 15 sie 2018 do 9 wrz 2018