(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW K1200GT x 1, Yamaha FJR 1300 x 2, Yamaha Super Tenere x 1, Yamaha Bolt x 1 (Nr 7558335)

Waga
Sztuk
BMW K1200GT
Długość
232 cm
249 kg
1
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Yamaha FJR 1300
Długość
224 cm
268 kg
1
Yamaha Super Tenere
Długość
226 cm
262 kg
1
Yamaha Bolt
Długość
229 cm
245 kg
1
Łączna waga:
1292 kg
Dystans
1738 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Region Centralny, Meung-Sur-Loire

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.