BMW K1200R (Nr 7704550)

BMW K1200R
Waga
Sztuk
BMW K1200R
Długość
223 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 3 sty 2022 do 5 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 24 sty 2022 do 25 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.