BMW K1200S (Nr 7704556)

BMW K1200S
Waga
Sztuk
BMW K1200S
Długość
218 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

4 sty 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 11 sty 2022 do 12 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.