BMW K1600 (Nr 6681155)

BMW K1600
Waga Sztuk:
BMW K1600
Długość
255 cm
350 kg
1
Łączna waga: 350 kg
Dystans 3680 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 1 mar 2021 do 15 mar 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Stambuł

1 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.