BMW K1600 (Nr 6681596)

BMW K1600
Waga Sztuk:
BMW K1600
Długość
163 cm
320 kg
1
Łączna waga: 320 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Coppet

Od 4 lis 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Floryda, Windermere

Od 24 lis 2020 do 25 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.