BMW K1600GT x 8 (Nr 7300123)

BMW K1600GT x 8
Waga
Sztuk
BMW K1600GT
Długość
230 cm
350 kg
8
Łączna waga:
2800 kg
Dystans
2166 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

25 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.