(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW M3 (Nr 5516470)

BMW M3

Marka i model:

BMW M3

Waga w kg (łączna):

1515

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1972.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.