BMW M3 (Nr 7532178)

BMW M3
Waga
Sztuk
BMW M3 E46 (2000 - 2006) Cabriolet
Długość
449 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1722 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1722 kg
Dystans
1112 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Bourg-Saint-Maurice

Od 13 lip 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Royal Tunbridge Wells

Od 14 lip 2021 do 30 lis 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.