BMW M5 (Nr 6455701)

BMW M5
Waga Sztuk:
BMW M5 E60/E61 (2004 - 2010) Sedan
Długość
485 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1820 kg
Dystans: 2454 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Worcestershire, Rochford

Od 18 sie 2020 do 25 sie 2020

Adres i termin dostawy

Finlandia, Finlandia Południowo-Zachodnia, Turku

Od 18 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.