(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-24 12:15

BMW motorcycle

(Nr 2241270)
BMW motorcycle

Marka i model:

BMW r nine t

Waga w kg (łączna):

500.00

Dystans: 2214.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Guildford, Wielka Brytania

Od 15 wrz 2018 do 25 paź 2018

Adres i termin dostawy

Lizbona, Portugalia

Termin elastyczny