BMW R 1150 GS (Nr 4581397)

Marka i model:

BMW R 1150 GS

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Szafuza, Stein Am Rhein

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Minnesota, Minneapolis

1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.