BMW R 1150 GS (Nr 7628813)

BMW R 1150 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1150 GS
Długość
220 cm
249 kg
1
Łączna waga:
249 kg
Dystans
2822 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Palomares Del Río

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

17 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.