BMW r 1150 gs adventure (Nr 5606479)

Marka i model:

BMW R 1150 GS

Waga w kg (łączna):

275

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2293.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.