(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1200 GS (Nr 5164282)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

2860

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

11

Dystans: 1964.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

10 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.