BMW R 1200 GS (Nr 5859079)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1701.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Halle (Saale)

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 sie 2020 do 16 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.