BMW R 1200 GS (Nr 5915399)

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1557.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

12 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.