BMW R 1200 GS (Nr 6997385)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
2877 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Rosja, Kraj Krasnodarski, Soczi

16 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.