BMW R 1200 GS (Nr 7042085)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
2176 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 19 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 31 lip 2021 do 1 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.