BMW R 1200 GS (Nr 7546050)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
1450 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

Od 6 wrz 2021 do 11 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Od 13 wrz 2021 do 18 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.