BMW R 1200 GS (Nr 7915770)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Chile, V Región De Valparaíso, Valparaíso

Od 1 lip 2022 do 17 lip 2022

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.