BMW R 1200 GS Adventure (Nr 6246576)

BMW R 1200 GS Adventure

Marka i model:

BMW R 1200 GS Adventure

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kanada, Nowa Fundlandia I Labrador, St. John's

1 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.