BMW R 1200 GS x 2 (Nr 6564751)

BMW R 1200 GS x 2
Waga Sztuk:
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
2
Łączna waga: 406 kg
Dystans: 2442 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Słowenia, Ljubljana, Lublana

Od 1 gru 2020 do 5 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.